sobota, 23 lutego 2013

Zimowa Radość

Od ostatniego wpisu na blogu minęło trochę czasu. Przyczynił się do tego nawał zajęć ale też brak konkretnych rzeczy do opublikowania. Ostatnio po prostu niewiele się dzieje a wrzucanie starych zdjęć wydaje mi się "odgrzewanym kotletem". Póki co zamieszczam kilka fotografii zrobionych w warszawskiej Radości, gdzie wybrałem się w piątek by powędrować trochę po lesie. Nie był to zbyt długi spacer ze względu na brak czasu, jednak każda chwila oderwania się od obowiązków i od przebywania w ruchliwym mieście jest bardzo cenna. Dużą zaletą Warszawy jest to, że z kilku stron otoczona jest ona terenami leśnymi a wiele wiele z nich znajduje się praktycznie w jej granicach. Wystarczy wsiąść w pociąg SKM i pojechać do Wieliszewa, na Choszczówkę czy choćby do Radości. Spacer po lesie zimowa porą jest być może mniej atrakcyjny niż latem ale też ma swój urok. Szkoda tylko, ze nie było choć odrobiny słońca...

Dwie tablice ogłoszeniowe na peronie: z lewej strony standardowa tablica PKP PLK stawiana na wszystkich stacjach w Polsce, z prawej tablica przewoźnika Koleje Mazowieckie. Na peronie znajduje się trzecia tablica z rozkładem jazdy linii S1 SKM Warszawa.
Przystanek kolejowy Warszawa Radość, widok w stronę północną (Warszawy Wschodniej)
Przystanki kolejowe na linii otwockiej zbudowane zostały w latach 30-tych XX wieku. Obecnie zaniedbane i zdewastowane jednak jak dla mnie mają swój urok gdyż przypominają mi dawną kolej. Tego typu wiaty z poczekalniami powstawały w całym Węźle Warszawskim. Poza linią do Otwocka zachowały sie jeszcze na linii grodziskiej i wołomińskiej.
Oryginalny napis z nazwą przystanku z lat 30-tych.
A to już twórczość współczesna;)
Nieczynna poczekalnia w środku której znajduje się nieczynna kasa.
Ulica Aleksandra Orlowskiego - malarza realistycznego, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku.
 Charakterystyczne dla linii otwockiej domy zwane Świdermajerami. Więcej na ten temat tutaj
Murowany budynek przy ul. Aleksandra Orlowskiego.
Ulica Aleksandra Orlowskiego - kolejny Świdermajer.
Ulica Juliusza Osterwy.


Ulica Trakt Napoleoński


Ulica Juliusza Osterwy.
Ulica Planetowa - styl budownictwa z lat 30-tych XX wieku.
Ulica Patriotów. Widok w stronę Otwocka
Krzyż św. Andrzeja przy przejściu przez tory na przystanku kolejowym Warszawa Radość.
Ulica Wspomnień:)
35WE-001 linii S1 z Otwocka do Pruszkowa.