poniedziałek, 16 września 2013

Pociąg "Retro" do Falenicy 14.09.2013.

W sobotę, 14.09 w Warszawie miała miejsce impreza kulturalna "Letnisko z artystami", podczas której odbywały się występy teatrów i zespołów muzycznych. Częścią wydarzenia były przejazdy pociągu "Retro", ciągniętego parowozem Ol12-7. Lokomotywa zbudowana została w roku 1912, a więc w tym roku skończyła już 101 lat. Trasę Warszawa Gdańska - Warszawa Falenica - Warszawa Gdańska pociąg pokonywał dwukrotnie zatrzymując się na stacjach i przystankach: Warszawa Wawer, Warszawa Międzylesie i Warszawa Radość. Podczas krótkich postojów odbywały się występy artystyczne. 

Osobiście nie bylem za bardzo zainteresowany samą imprezą, jednak była to dobra okazja aby sfotografować skład, Parowozy w Warszawie i na Mazowszu to rzadkość. Niestety ciemne chmury zasnuwające niebo przez cały dzień trochę popsuły efekt, ale w sumie nie było aż tak źle.

W niedzielę 15.09 skład pojechał jako pociąg turystyczny z Warszawy Gdańskiej do Sierpca przez Nasielsk. W nocy z soboty na niedzielę pociąg powrócił do Chabówki przez Skarżysko Kamienną.

Warszawa Wschodnia. EU47-007 ze składem "Bombardierów" właśnie przybył ze Skierniewic a EN57-??? + EN57-1927 czeka na odjazd do Skierniewic.
Warszawa Gocławek, widok od strony Otwocka.
Stare spotyka nowe: Ol12-7 z pociągiem "Retro" Warszawa Gdańska - Warszawa Falenica mija EU47-??? z pociągiem KM z Dęblina do Warszawy Zachodniej. Miejsce: Warszawa Gocławek.
Skład "Retro" bez parowozu na stacji Warszawa Falenica.
Stacja Warszawa Falenica.
Stacja Warszawa Falenica. Manewry parowozu Ol12-7
Wagon pocztowy Gmhx 040314, zbudowany w roku 1930 w zakładach w Niesky w Niemczech. W roku 1993 przerobiony został na wagon barowy z 34 miejscami siedzącymi przy stolikach. Malowanie oryginalne.
Wagon 2 klasy Bi 9221. Zbudowany został w roku 1929 w zakładach w Steinfurt w Niemczech.
Okolicznościowa tablica kierunkowa.

Wagon bagażowy F z numerem 035 060, wyprodukowany w roku 1923 w zakładach Chr.&Unm.Aktion Gesellschaft.

Wagon BCi z numerem 014 160, wyprodukowany w roku 1930 w zakładach Dessau.
Nastawnia stacji Warszawa Falenica.

Skład na stacji Warszawa Wawer....
...i występ orkiestry.
Odjazd do Warszawy Gdańskiej.

2 komentarze:

  1. Fajna relacja.

    W jaki sposób dowiedziałeś się o tej imprezie. Ani na stronie Muzeum Kolejnictwa, ani na stronie UM Warszawy nie ma o tym wydarzeniu ani słowa. Portale kolejowe również nic o tym nie informowały

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki:) Chyba na Facebooku ktoś wrzucił gdzieś jakieś info a poza tym na pl.misc.kolej pojawiło się info o imprezie parowozem do Sierpca. Szkoda tylko, ze pogoda była taka jaka była :/

    OdpowiedzUsuń