piątek, 13 września 2013

PKP Warszawa Zacisze - Wilno.

Przystanek kolejowy Warszawa Zacisze - Wilno znajduje się na linii Warszawa Wileńska - Zielonka (D29-21)  Zbudowany został przy wsparciu firmy deweloperskiej, budującej pobliskie osiedle o nazwie Wilno. Na otwartym kilka miesięcy temu przystanku osobowym zatrzymują się aktualnie pociągi Kolei Mazowieckich do Tłuszcza, Małkini i Łochowa. 

Nazwa budzi kontrowersje z powodu swojego "komercyjnego", wymyślonego przez dewelopera charakteru. Osobiście również uważam, to za objaw swego rodzaju megalomanii. Zgodnie z tradycyjnym nazewnictwem, przystanek powinien nazywać się Warszawa Elsnerów lub po prostu Warszawa Zacisze. Co ciekawe dojście do przystanku kolejowego znajduje się tylko od strony Elsnerowa. Z drugiej strony trzeba "przedzierać się " przez przysłowiowe chaszcze. Cała sytuacja spowodowana jest nieporozumieniami pomiędzy inwestorem a władzami dzielnicy Targówek w sprawie sfinansowania budowy dojścia do ulic osiedla Zacisze.

W pobliżu obiektu usytuowana jest pętla autobusowa "PKP Zacisze Wilno" gdzie dociera autobus linii 170.

Peron w kierunku Warszawy Wileńskiej.
Peron w kierunku Zielonki (Tłuszcza, Małkini).

Widok w kierunku Zielonki.

Dojście od strony ulicy Wiernej (Elsnerów).
Obiekt od strony Zacisza (peron w kierunku Warszawy Wileńskiej).
 EN57-??? + EN57-1397 do Tłuszcza.
Widok w stronę Warszawy Wileńskiej.
Automat biletowy znajduje się (nie wiadomo dlaczego) na peronie w kierunku Warszawy Wileńskiej. Wydaje się, ze bardziej przydatny byłby na peronie w przeciwnym kierunku.
Peron w kierunku Zielonki. 
"Stara, dobra" tradycja PKP - niedziałający, choć podświetlony zegar.
Widok w kierunku Warszawy Wileńskiej.
Dojście, czy też raczej brak dojścia od strony osiedla Zacisze. Pozostaje mieć nadzieję, że może kiedyś będzie zrobione.

2 komentarze: